Projekt domu Domaniew Pruszków

200 metrowy dom został zaprojektowany dla rodziny z dwójką nastoletnich dzieci. Każdy najmniejszy detal został wybrany z niezwykłą dbałością i pieczołowitością.  Wnętrze zaaranżowane w stylu nowoczesnym utrzymane w kolorystyce naturalnego drewna, szarości i bieli. Mamy tu do czynienia z połączeniem dwóch żywiołów: naturalnego kamienia i przytulnego drewna. Dzięki temu udało się zachować równowagę pomiędzy nowoczesnością a rodzinnym ciepłem. W stylu nowoczesnym podstawę stanowią stonowane kolory, takie jak szarość, biel i czerń. W roli przełamania monochromatycznego wnętrza sprawdzą się te mocniejsze, jednakże nadal pochodzące z podstawowej palety barw. Parter jest zaaranżowany na otwartej przestrzeni. Znajdziemy tu hol, kuchnię, salon, klatkę schodową a także jadalnię. Zachowując pełną harmonię na podłogę wybrano ten sam materiał jasny gres w połysku, który dodaje wyjątkowej elegancji naturalnemu wnętrzu.

Przestrzeń stanowi zgraną całość o współczesnym wyrazie, a charakter mieszkania podkreślają dodatkowo elementy wyposażenia o ciekawej formie. 

 

Naturalne piękno drewna to kluczowy element aranżacji wnętrza. Kuchnia otwarta jest na jadalnię oraz salon. Ciekawym zabiegiem aranżacyjnym jest wybór koloru szafek w kuchni. Po obu stronach zdecydowano się na drewniane zabudowy, a na wprost kuchni jasnoszare. Wykończono czarnym kamiennym blatem. Ścianę zabezpieczono szarymi naturalnymi płytkami. Kuchnia dobrze oświetlona lampami technicznymi, szynowymi. Industrialnego klimatu nadaje metalowa półka zawieszona nad wyspą, na której można postawić rośliny, zioła. 

 

Salon z dużą rodzinną komfortową, pikowaną, szarą sofą oraz fotelami. W każdym pomieszczeniu możemy zauważyć mały dekoracyjny akcent w złotym kolorze, tu w salonie znajduję się na zwieszanych czarnych eleganckich lampach. Ten akcent stanowi ciekawy kontrast do naturalnych materiałów takich jak drewno czy kamień. W kuchni ten złoty akcent występuję na dolnych szafkach. 

W jadalni znalazł się duży drewniany prosty stół w stylu loftowym, na metalowej konstrukcji z tapicerowanymi krzesłami. 

 

Na piętro prowadzą przepiękne drewniane schody ze szklaną barierką, która dodaje lekkości i przestrzenności. Ściana na klatce schodowej została wyłożona fornirem kamiennym. Na górze domu znajdują się pokoje dzieci, sypialnia, gabinet oraz łazienka, prawdziwy salon kąpielowy. 

 

Łazienka to kwintesencja stylu biophilic. Coraz ważniejsze jest dla nas ponowne połączenie się z naturą, ponieważ obecnie dużo czasu spędzamy w domu. Można śmiało stwierdzić, iż Biophilic Design to przyszłość w projektowaniu.

W projekcie łazienki wybrano płytki drewnopodobne, oraz szare i białe gresy. Biała o miękkich, falistych liniach ceramika niezakłócająca harmonii przestrzeni. Wszystkie akcesoria jak wieszak, czy półka na przybory do kąpieli są minimalistyczne, nowoczesne.