Projekt nowoczesnego 120 metrowego domu dla rodziny z dzieckiem

Głównym założeniem projektu 120 metrowego domu znajdującego się niedaleko Warszawy w Kobyłce, było stworzenie rodzinnego, eleganckiego i nowoczesnego miejsca. Rodzina chętnie spędza wspólnie czas i zależało im na stworzeniu przestrzeni, która będzie praktyczna, funkcjonalna, ale zawierała ten wyjątkowy domowy klimat. Dlatego zdecydowano się na produkty wysokiej jakości, utrzymane w podobnej naturalnej tonacji szarości, bieli i drewna, z małymi akcentami kolorystycznymi, które odnajdziemy w łazience. 

Jasna kuchnia z dużym panoramicznym oknem otwarta na część dzienną i jadalnianą, idealnie współgra z całym pomieszczeniem. Na podłodze znajdują się szare płytki gresowe, które łączą się płynnie z jasną dębową deską Boen Dąb Animoso Live Pure. Drewniana podłoga to niewątpliwie najlepszy wybór. Dzięki uniwersalności i naturalnemu pięknu pasuje do wnętrz zarówno minimalistycznych, nowoczesnych. Złote elementy w kuchni, kojarzą nam się z najbardziej szlachetnym sposobem urządzania wnętrz. Wprowadzając złoto do swojej kuchni, należy jednak pamiętać o zachowaniu umiaru. I w tym projekcie możemy to zauważyć delikatność i dobry smak. Białe szafki z delikatnymi złotymi dodatkami harmonijne komponują się z subtelnym marmurowym blatem kompozytowym Technistone o szarym oraz złotym żyłkowaniu. Ten sam motyw eleganckiego marmuru to płytki Tubądzin Marmo di Oro w dużym formacie możemy zobaczyć na ścianie telewizyjnej w salonie. 

Strefa dzienna salon to miejsce, w którym chce się odpoczywać i spędzać aktywnie czas z rodziną. Wygodna, duża szara sofa tworzy centrum dowodzenia domem. Dopełnieniem narożnika tworzącego rodzinną atmosferę jest lekki w formie marmurowy kawowy stolik. Wnętrze zostało oświetlone technicznymi, minimalistycznymi ledami. Jedyna złota ozdobna lampa w tej przestrzeni znajduję się nad dużym stołem jadalnianym z blatem z płyty wielkoformatowej. Zauważmy, że każda strefa ma swoje własne punkty światła, dzięki czemu wnętrze prezentuje się jeszcze lepiej. Wybranie przezroczystych krzeseł do stołu w jadalni nie jest tu przypadkowe, nadają elegancji i wrażenia większej przestrzeni.  Całe wnętrze otulają i ocieplają miękkie zasłony w dużych przestrzennych oknach. 

Małe WC to kwintesencja elegancji. Niewielka przestrzeń tworzy bardzo ciekawy obraz wnętrza, poprzez zastosowanie finezyjnej umywalki Mrmorin Alice, złotej armatury, grafiki oraz bardzo dużego lustra. W tej łazience również powtarzają się te same marmurowe płyty z delikatnym szarym i złotym żyłkowaniem. Poprzez konsekwencję w wyborze produktów projekt domu staje się spójną i przejrzystą aranżacją. 

W łazience z prysznicem i wanną możemy zauważyć kilka odważnych akcentów kolorystycznych, które przełamują szarości. Kolorowe płytki lastryko IH SELECTION oraz w zjawiskowym granatowym kolorze szafka podumywalkowa, nadają wnętrzu trochę eklektycznego stylu. Ten sam mocny kolor pojawia się jako motyw dekoracyjny na małych płytkach WOW DESIGN DENIM oraz na obramowaniu lustra. Łazienka jest na tyle duże, że bez problemu znalazło się w niej miejsce na prysznic i wannę wolnostojącą. Ciekawie wydzielono strefy; w części z prysznicem wybrano płytki drewnopodobne MARAZZI TREVERKLAND a w części z wanną kolorowe lastryko. Pomimo wielu różnych faktur płytek tworzą spójną całość.

Trzecia łazienka z prysznicem można powiedzieć, że w męskim stylu to ciekawa kompozycja form, faktur i koloru. Strefę prysznicową wyraźnie zaznaczono czarnymi płytkami 3D. Natomiast strefa umywalkowa wydzielona delikatną niebieską tapetą z Dekorian Home Optimum Wallcovering Atrium. Na szczególną uwagę zasługuje czarny napinany sufit oświetlony ledami. 

W domu znajduję się dużo sprytnych rozwiązań do przechowywania rzeczy. Zastosowano także rozwiązania na ukrycie drzwi, dzięki czemu wnętrze jest jeszcze bardziej spójne i łagodne. Przestrzeń dzięki takim rozwiązaniom wydaję się większe niż w rzeczywistości.